XII.ročník výstupu na Ždiarik " Po stopách P.J.Šafárika"

Dňa 10. mája 2014 sa konal XII.ročník výstupu na Ždiarik " Po stopách P.J. Safárika"

Počasie nám prialo a bol nádherný deň a tak domácich aj cudzích nadšencov tejto tradície bolo dosť.

V kronike výstupu na Ždiarik je zapísaných 78 účastníkov, no boli aj takí, ktorí sa "nestihli zapísať"

Toto podujatie zahájil p. starosta Jaroslav Nemčko. Privítal účastníkov pred budovou OcÚ a spoločne so zástupcom starostu obce p . Mgr. Milanom Kolesárom položili vence na budovu P.J.Šafárika. Turisti tak ako každý rok si mohli vybrať,  počnúc tou najťažšou trasou s výstupom na kopec Ždiar vo výške 789 m.n.m.alebo menej náročnými trasami, z ktorých  mohli vidieť okolitú prírodu. Po namáhavej turistike si mohli dopriať kotlíkový guláš či párky  a zapiť to dobrým chladeným pivom, ale aj ochuteným čajom.

Deti ale aj dospelí si mohli odskúšať jazdu na koni. Záujemcov bolo dosť.P. Bendík- majiteľ koní bol veľmi ochotný a pomáhal hlavne deťom.

Deti sa zahrali s lopou a súťažili v preťahovaní lanom.

Súčasťou výstupu je už tradične tombola do ktorej ceny venovali:p. Bendík z Kobeliarova,  p. Čarnoká z predajne Slanka z Dobšinej, p. Cangárová-Potraviny Kobeliarovo, Pohostinstvo Kobeliarovo- Hanzelová Libuša, Predseda krajskej rady SNS p. Pamula, Obec Nižná Slaná, Obec Henckovce, Obec Vlachovo, Obec Gočovo, Fa Brantner a

hlavným sponzorom bola Obec Kobeliarovo.

Najmladším účastníkom výstupu bol malý turista z Prešova a najstarším bol náš zástupca starostu obce p. Milan Kolesár, ktorý sa podelil s odmenou s turistom z KST VOLOVEC, ktorý je narodený v tom istom roku ale o pár mesiaco neskôr.

Veríme že aj budúci rok to bude také pekné ako tento rok.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník výstupu v roku 2015.

 

Dátum: 
piatok, 16. máj 2014 (Celý deň)